Sasaki behaalt beste Moto2 resultaat van zijn carrière op de Sachsenring met de negende plaats, net geen punten voor Van den Goorbergh

Ayumu Sasaki is zondagmiddag als negende geëindigd in de Moto2 race op de Sachsenring. De Japanner behaalde daarmee zijn beste resultaat van het seizoen en zijn beste resultaat in de Moto2 klasse. Teamgenoot Zonta van den Goorbergh was minder dan een seconde verwijderd van de punten en moest uiteindelijk genoegen nemen met de zeventiende plaats in een race die vroegtijdig werd afgevlagd.

Na de hevige regen op zaterdag scheen zondagmiddag de zon weer op de Sachsenring. De weersomstandigheden waren dan ook gunstig op het Duitse circuit met een buitentemperatuur van zo’n 19°C. Echter waren de baanomstandigheden nog niet ideaal aangezien het gripniveau vrij laag was na de vele regenval op zaterdag.

Na de start moest Ayumu Sasaki een aantal posities prijsgeven maar hij wist zich al gauw weer terug te knokken naar een positie bij de eerste veertien. De Japanner reed een constant tempo en maakte geen fouten, terwijl coureurs voor hem dat wel deden. Aan het einde van de 21e ronde werd de rode vlag gezwaaid vanwege een incident dat had plaatsgevonden, waardoor de race niet meer herstart werd. Sasaki werd uiteindelijk negende en behaalde daarmee het beste Moto2 resultaat van zijn carrière.

Zonta van den Goorbergh had een moeilijkere opgave vanaf de 22e plaats op de grid maar na een moeizame openingsronde kwam de Nederlander de top twintig binnen. Vlak voordat de rode vlag werd gezwaaid was de Nederlander opgeklommen naar de zestiende positie, maar de uitslag werd uiteindelijk opgemaakt met de stand van de ronde daarvoor waardoor hij als zeventeinde eindigde. Van den Goorbergh was minder dan een seconde verwijderd van een puntenfinish op de Sachsenring.

Ayumu Sasaki (P9 / +8,489):
“Ik ben blij met de race van vandaag, we zijn erin geslaagd om in de top 10 te finishen. We hebben een goede stap voorwaarts gezet, dus ik ben tevreden over ons werk vandaag. Ik wil het team bedanken voor het geven van een geweldige motor. Mijn gevoel was erg goed en we hebben de race goed ingedeeld. Over een paar dagen hebben we weer een raceweekend, dus laten we proberen nog een top 10-resultaat te behalen voor de zomerpauze.”

Zonta van den Goorbergh (P17 / +19,101):
“Het was zeker geen makkelijke race, maar wel een race waarin we tot het einde voor iets aan het vechten waren. Het is erg jammer dat we zonder punten naar huis moeten gaan, ik denk dat er zonder die rode vlag nog wel één of twee punten in hadden gezeten. Ik was bezig met een opmars naar voren en had al een inhaalactie gemaakt, maar helaas kwam dus die rode vlag. Alsnog zijn er positieve dingen om mee te nemen naar Brno.”

Jarno Janssen – RW-Idrofoglia Racing GP teammanager:
“We hebben dit weekend te maken gehad met moeilijke omstandigheden, vooral op zaterdag met de vele regenval. Met Ayumu zaten we vanaf vrijdag al in een goed ritme en dat was uiteindelijk ook terug te zien in de race. We zijn ontzettend blij met onze eerste top tien van het jaar. Er waren natuurlijk wel behoorlijk wat incidenten tijdens de race, onder andere eentje waar uiteindelijk de rode vlag door werd gezwaaid, maar dat doet niets af aan de prestatie van Ayumu. Daar zijn we heel blij mee en geeft ons veel vertrouwen voor de komende races.

Zonta heeft tijdens de race veel strijd geleverd, maar we begonnen al met een behoorlijke achterstand en dat maak je niet zomaar goed. Zijn rondetijden waren goed genoeg voor punten maar de Moto2 blijft ontzettend competitief, vooral als je van ver moet komen. We moeten de focus blijven houden en zorgen dat we op alle vlakken beter gaan presteren.

We zitten nu op de helft van het seizoen en dat is natuurlijk een mijlpaal. Volgende week gaan we alweer naar Brno en daar zijn we lang niet meer geweest. Ik denk dat het voor ons een gunstig circuit kan zijn dus we gaan volgende week weer alles geven.”

De twaalfde Grand Prix wordt komend weekend van 18 t/m 20 juli verreden op het Automotodrom Brno in Tsjechië.